Czy da się schudnąć bez liczenia kalorii?

Istnieje wiele dyskusji wokół idei liczenia kalorii, aby schudnąć – i jest to debata, która jest często prowadzona wśród dietetyków i ekspertów zdrowia. Z jednej strony są ci, którzy wierzą, że liczenie kalorii jest najlepszym sposobem, aby schudnąć, ponieważ kalorie są pomiary ile energii dostajemy od żywności. Spalaj więcej niż przyjmujesz, a stracisz na wadze.

 

Za liczeniem kalorii przemawia fakt, że wiedząc dokładnie ile kalorii spożywasz, możesz podejmować mądrzejsze decyzje dotyczące spożywanych pokarmów. Jeśli wiesz, że jeden posiłek w restauracji ma prawie 1000 kalorii więcej niż inny w pobliżu, na przykład, zamawianie z restauracji o niższej kaloryczności może być łatwą decyzją. Ale to, że liczenie kalorii może pomóc Ci w podejmowaniu świadomych decyzji, nie oznacza, że koniecznie pomoże Ci schudnąć (lub nabrać mięśni).

Istnieje wiele innych czynników, które wchodzą w grę, jeśli chodzi o utratę wagi, poza tym, ile kalorii przyjmuje twoje ciało. Istnieje również kwestia tego, co twoje ciało robi z tymi kaloriami: jeśli nie zamieniają się podczas uprawiania sportu w energię lub nie są przechowywane jako tłuszcz, czy naprawdę ma znaczenie, ile z nich zostało spożytych? Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/.