Dezynfekcja powierzchni w placówce medycznej

Szpitale to miejsca, które powinny spełniać najwyższe normy ochronne w zakresie higieny. Oznacza to również, że muszą podlegać bardzo skrupulatnemu oczyszczaniu, w tym przede wszystkim dezynfekcji, pozwalającej na usunięcie różnorodnych mikroorganizmów.

Dezynfekcja dużych powierzchni

Pierwszym krokiem w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i higieny, jest dezynfekcja dużych powierzchni szpitalnych, takich jak na przykład posadzki. Ich czyszczenie zawsze powinno się odbywać się za pomocą specjalnie dedykowanych w tym celu środków chemicznych, które mają właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Dzięki temu zmniejszają liczbę patogenów i chronią pacjentów, a także personel, przed ewentualnym zakażeniem.

Dezynfekcja małych powierzchni

Kolejnym krokiem w celu utrzymania najwyższego poziomu higieny, jest dezynfekcja małych powierzchni, takich jak choćby blaty szafek, przyciski do windy czy też powierzchnie klamek i innych często używanych przez różne osoby elementów. To w szczególności te miejsca narażają nas na kontakt z patogenami, ponieważ dosłownie każdy może je na nich pozostawić. W związku z tym regularne oczyszczanie jest konieczne, aby uzyskać preferowane warunki i standardy higieny.

Dezynfekcja urządzeń

Ostatnim bardzo ważnym krokiem będzie specjalistyczna dezynfekcja urządzeń elektronicznych, w tym przede wszystkim powierzchni ekranów dotykowych. Aby tego dokonać, należy zastosować specjalne, łagodne dla tych powierzchni środki, które jednocześnie mają duży potencjał bakterio- i wirusobójczy. Ich przykład można znaleźć pod adresem: https://rcmedical.pl/.