Hotel Bellotto

Hotel Bellotto to nowoczesny hotel położony w samym sercu Warszawy. Znajduje się tuż przy Krakowskim Przedmieściu, jednej z głównych arterii stolicy. Obiekt oferuje komfortowe pokoje i apartamenty, a także bogate zaplecze gastronomiczne i rekreacyjne. Hotel Bellotto to idealny wybór na każdą okazję – zarówno na wakacyjny wyjazd, jak i biznesowy pobyt.

Bellotto, czyli ręka w rękę z historią

Hotel Bellotto Warszawa mieści się na Starówce, przy ul. Senatorskiej. To sprawia, że jest doskonałym bazą dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do stolicy zarówno w celach turystycznych, jaki i biznesowych. Wybierając go warto też wiedzieć, że jego historia sięga XVI w. Kolejne zmiany, remonty, zniszczenia i odbudowy, jakich doświadczał ten obiekt związane z burzliwą historią Polski i Warszawy. W tym czasie pełnił on m.in. funkcję mieszkania prymasów Polski. Ostatni akt jego przedwojennej historii nastąpił w 1939 r. – budynek został zniszczony podczas kampanii wrześniowej.

Odbudowano go po wojnie, podobnie jak całą Starówkę. Przez kolejne lata bardzo mocno wpisał się w krajobraz stolicy – raz ze względu na lokalizację, a dwa – ponieważ przez lata mieścił się nim urząd stanu cywilnego. Miejsce to było znane warszawiakom jako Pałac Prymasowski (do dziś mówiąc o Hotelu Bellotto Warszawa można zetknąć się z tą nazwą).

Oferta Hotelu Bellotto

Meldując się w Bellotto bez problemu da się poczuć klimat dawnych czasów. Jednocześnie jest to hotel pięciogwiazdkowy, co oznacza, że zapewnia gościom wysoki standard i wszelkie wygody.

Obiekt posiada również bardzo duży potencjał eventowo-konferencyjny. Sprawdza się zarówno jako miejsce konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych, jak i uroczystości rodzinnych typu wesela. Warto rozważyć go również jako lokalizację dla mniej formalnych wydarzeń (typu imprezy urodzinowe czy integracyjne). W tej roli świetnie sprawdzają się zwłaszcza podziemia dawnego Pałacu Prymasowskiego.

Dużym ułatwieniem dla wszystkich organizatorów może być fakt, że Hotel Bellotto posiada własną ofertę cateringową.