Jak poradzić sobie ze śmiercią małżonka?

Niespodziewana utrata bliskiej osoby może być szokiem. Śmierć małżonka, rodzica lub rodzeństwa może zdruzgotać nawet najbardziej odporną psychicznie osobę. Utrata kogoś tak bliskiego jest czasem jak utrata części siebie.

 

Aby poradzić sobie ze śmiercią współmałżonka, ważne jest, aby szukać wsparcia u innych osób, które są w żałobie. Żałoba jest doświadczeniem izolującym, dlatego ważne jest, aby oprzeć się na innych i pozwolić im wspierać cię w potrzebie. Jeśli nie masz żadnych przyjaciół ani członków rodziny, którzy niedawno stracili współmałżonka, możesz napotkać pewne niezręczności, gdy zaczniesz odbudowywać swoje życie towarzyskie po stracie współmałżonka. Postaraj się nawiązać nowe znajomości; kiedy będziesz gotowa, rozważ wyjście z osobami, które również niedawno straciły małżonka.

 

Gdy zmagasz się z żalem po stracie współmałżonka, nie bój się prosić o pomoc. Twoja rodzina i przyjaciele chcą być przy tobie w tym trudnym czasie. Rozważ również skorzystanie z lokalnych programów doradztwa w żałobie – może się okazać, że rozmowa z innymi osobami, które doświadczają podobnych uczuć, pomoże ci wyleczyć rany i pomoże ci ruszyć do przodu w życiu bez zmarłej ukochanej osoby. Więcej artykułów o tematyce psychologicznej znajdziesz na stronie https://joysy.pl/