Jak zwalczać chwasty w swoim ogrodzie?

Chwasty mogą być uciążliwe. Przede wszystkim sprawiają one, że ogród nie wygląda tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Ponadto mogą zakłócać wzrost kwiatów, drzew i krzewów. Chwastów bardzo trudno się pozbyć. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na kontrolowanie tych niechcianych roślin w swoim ogrodzie.

Nie pozwól, aby opanowały Twoje podwórko

Jednym z najłatwiejszych sposobów kontrolowania chwastów jest po prostu niedopuszczenie do tego, aby przejęły one kontrolę nad Twoim podwórkiem. Staraj się więc na bieżąco je wyrywać, aby nie mogły się nagromadzić.

Wypróbuj mulcz

Zastosuj mulcz na wierzchu powierzchni gleby. Ściółka powstrzyma chwasty przed kiełkowaniem i wzrostem poprzez blokowanie światła słonecznego. To może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się chwastów, ale nie zabije ich wszystkich. Nadal trzeba będzie stosować inne metody, aby wyeliminować te, które się pojawią.

Zastosuj środki na chwasty

Możesz również użyć środków chwastobójczych, takich jak randap. Pomogą Ci one zabić niechciane chwasty bez szkody dla roślin. Rozpyl środek chwastobójczy bezpośrednio na chwasty. Najlepiej stosować go, gdy ziemia jest wilgotna, aby mógł łatwo wniknąć w glebę. Po zastosowaniu środka chwastobójczego podlej więc glebę. Pomoże to herbicydom działać szybciej i skuteczniej.