Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, często nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ obcy nam jest numer, który pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy poznać posiadacza obcego numeru, dlatego sięgamy po telefon, a wówczas sygnał nierzadko się urywa. Możemy jednak w inaczej odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż one już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale internetowe, jakie interesują się jedynie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką stronę, a potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich właścicieli, bo również przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami również możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym stopniu pomóc innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc musimy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy to zawsze, jeśli będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.