Recepta na wypadanie włosów – jaki zabieg wykonać?

Nadmierne wypadanie włosów to zmora wielu kobiet. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być mnóstwo – od zaburzeń hormonalnych i nadmiernego stresu aż do restrykcyjnej diety, niedoborów żywieniowych i niewłaściwej pielęgnacji. Znalezienie przyczyny to pierwszy krok w walce o gęste włosy. Drugim jest odpowiednie leczenie. Skutecznym sposobem na przerzedzone włosy są specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Jakie?

Mezoterapia igłowa na zagęszczenie włosów

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji odżywczych, leczniczych i regenerujących w okolice mieszków włosowych. Miejscowe podanie preparatów zwiększa skuteczność ich działania, a przy tym nie obciąża nerek i wątroby jak niektóre leki. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie skóry głowy i stymuluje włosy do wzrostu. 

Mikronakłuwanie – jedna z najskuteczniejszych metod 

Do zabiegu mikronakłuwania wykorzystuje się specjalny roller wyposażony w niewielkie igły. Delikatne nakłuwanie powoduje uszkodzenie naskórka, napływ płytek krwi i stymuluje produkcję czynników niezbędnych do regeneracji skóry. Mikronakłuwanie to doskonałe wsparcie przy nadmiernym wypadaniu włosów, a także skuteczna metoda leczenia łysienia plackowatego oraz innych schorzeń skóry głowy.

Zarówno mezoterapię igłową, jak i mikronakłuwanie wykonasz w klinice Kierach Medical Clinic. Na stronie https://centrumkierach.pl/ znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zabiegów pomocnych przy nadmiernym wypadaniu włosów. Skorzystaj z darmowej konsultacji online i dowiedz się, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.