Skąd czerpać motywację do pracy?

Liczba ludzi sukcesu, którzy chętnie dzielili się swoimi metodami motywowania się do robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba, jest niemal nieskończona. I to nie bez powodu: jeśli nie używasz sprawdzonej metody, skąd będziesz wiedział, jak dobrze ona działa?

 

Gdzie możesz znaleźć motywację? Po pierwsze, spójrz w głąb siebie: świadomość, że chcesz czegoś na tyle mocno, by włożyć wysiłek i energię w to, by to się stało, jest motywacją samą w sobie. Łatwo jednak zapomnieć o tym uczuciu i przekonać samego siebie, że pragnienie minęło. Spróbuj przypomnieć sobie ostatni raz, kiedy byłeś zmotywowany do czegoś i przez chwilę oddaj się wspominaniu tego uczucia. Następnie zapytaj siebie, dlaczego ta rzecz była dla ciebie motywująca. Czy było to spowodowane myślą o efekcie końcowym? Pieniędzy? Osiągnięcie? Przypomnienie sobie, dlaczego dana rzecz cię motywuje, pomoże utrzymać to uczucie przy sobie podczas pracy nad nią.

Ważne jest również, aby pamiętać, że znalezienie motywacji nie jest tylko jednorazowym wydarzeniem. Motywacja przychodzi i odchodzi – wzbiera i płynie wraz z twoimi emocjami, stanem psychicznym, okolicznościami i innymi czynnikami pozostającymi poza twoją kontrolą. Kiedy jest, wykorzystaj ją, korzystając z chwili. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://talkword.pl/