Z jakich elementów powinno się składać akwarium dla naszych rybek?

Akwaria są popularnymi elementami wystroju domu i świetnym sposobem na wykorzystanie piękna i spokoju podwodnego świata. Jednak jeśli nie ustawisz akwarium prawidłowo, twoje ryby mogą cierpieć z powodu zahamowanego wzrostu, choroby, a nawet śmierci.

Akwaria występują w wielu kształtach i rozmiarach. Najczęstszym typem jest prostokątny zbiornik, który siedzi na stole lub stojaku. Zbiorniki te mają pojemność od 10 galonów do 150 galonów lub więcej. Są one dostępne w szkle lub akrylu, z których oba są trwałe i łatwe do czyszczenia.

Woda i jej prawidłowa temperatura

Na początek po zakupie akwarium należy zwrócić uwagę na wodę, w której będą żyły rybki. Musi być ona czysta i przejrzysta, bez chloru i innych szkodliwych substancji. Temperatura wody powinna być utrzymywana na poziomie około 22-25 stopni Celsjusza. Tą można uzyskać poprzez zastosowanie takiego rozwiązania jak grzałka do akwarium, dzięki czemu, będzie utrzymywać się wysoka, stabilna temperatura wody.

Filtr do wody

Ponadto w akwarium powinien znajdować się mocny filtr, który będzie oczyszczał wodę ze szkodliwych substancji, które gromadzą się w niej podczas karmienia, do tego celu niezbędne jest również napowietrzanie. Ściany akwarium muszą być wykonane ze szkła lub plastiku, ponieważ metal może powodować uszkodzenia łusek ryb.

Zwróć uwagę na podłoże

Podłoże powinno być pokryte piaskiem, kamykami lub żwirem, aby nie było na nim ostrych krawędzi, które mogłyby zranić wrażliwą skórę ryb. Ponadto żwir pomaga utrzymać równowagę kwasowości wody w akwarium, pochłaniając z niej dwutlenek węgla i oddając do niej tlen.