Zużyty olej gastronomiczny

 

Najprawdopodobniej będziesz generował duże ilości zużytego tłuszczu kuchennego każdego tygodnia, jeśli prowadzisz restaurację lub inny komercyjny zakład kuchenny. Co można zrobić z tym produktem? Mimo że może się to wydawać najłatwiejszą opcją, może to prowadzić do poważnych problemów.

Zużyty olej kuchenny może zastygać w przewodach kanalizacyjnych i tworzyć zatory, które blokują przepływ ścieków. W wielu miejscach wylewanie oleju kuchennego do zlewu jest nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Wiele firm zbiera zużyty olej kuchenny i przetwarza go na biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które może być używane zamiast oleju napędowego. Jest to odnawialne źródło paliwa, które może zastąpić naftowy olej napędowy. Biodiesel, który jest nietoksyczny i biodegradowalny, wytwarza mniej węgla niż tradycyjny olej napędowy.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Recykling zużytego oleju kuchennego w celu wytworzenia biodiesla. Jest to odnawialne i czystsze źródło paliwa.

 

Sprawdź: Zielone restauracje