Aplikacje przydatne copywriterom

Istnieje wiele aplikacji i programów, które mogą ułatwić życie copywriterowi. Niektóre są bardziej niezbędne niż inne, ale wszystkie będą przydatne w pewnym momencie.

 

Na początek będziesz musiał zaopatrzyć się w edytor tekstu. W dzisiejszych czasach większość ludzi używa Microsoft Word lub Google Docs, które mają swoje zalety – sprawdzanie pisowni w Wordzie jest całkiem niezłe, a Google Docs ma tę dodatkową zaletę, że pozwala na współpracę przez internet. Jednak te programy nie są darmowe, więc możesz chcieć sprawdzić alternatywy, takie jak OpenOffice lub LibreOffice.

Wielu ulubionym edytorem tekstu jest Scrivener. Jest trochę drogi za 40 dolarów, ale oferuje niesamowite doświadczenie pisania dzięki interfejsowi tablicy korkowej i bogatym opcjom formatowania. Na przykład, mogę napisać moją historię w jednej przestrzeni, gdzie pokazuje się w moim rękopisie dokładnie tak, jak będzie wyglądać, gdy skończę. Mogę również napisać mój list motywacyjny w tym samym formacie, który agenci spodziewają się zobaczyć, gdy otworzą mój plik. Mógłbym nawet napisać całą powieść w Scrivenerze, gdybym chciał! Posiada on również rozbudowane narzędzie do tworzenia konspektów i pozwala na śledzenie łuków postaci. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/