Pozycjonowanie Francja – jak myśleć o międzynarodowej optymalizacji stron internetowych?

Kraj wina, serów, zamków oraz wspaniałej sztuki. Jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Czy już wiesz, o którym kraju mowa? Oczywiście, chodzi o Francję. Chociaż słynie ona z wielu przyjemności, jest również rynkiem o szerokich możliwościach dla przedsiębiorców. Zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę internautów, których jest obecnie około 58 milionów! Jeśli chodzi o pozycjonowanie Francja daje niesamowite możliwości.

Google.fr

Przeglądarka Google ma szeroki zasięg globalny – nie inaczej jest we Francji, gdzie korzysta z niej ponad 95% użytkowników sieci. Dzięki temu ogólne kwestie związane z pozycjonowaniem oraz optymalizacją są podobne do tych w naszym kraju. O czym warto wiedzieć na dobry początek, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu?

 

  • Przede wszystkim język. Musisz dobrze znać francuski, aby móc wyszukiwać odpowiednie słowa kluczowe oraz tworzyć wartościowy content. Nie ma tutaj miejsca na miks językowy czy błędy.
  • Poznaj swoją grupę odbiorców – określ płeć, wiek, wykształcenie, zainteresowania, potrzeby, aby dobrać odpowiednie hasła.
  • W przypadku Francji najlepiej sprawdzają się frazy typu long tail.

Pozycjonowanie po francusku

Temat ten może być szczególnie ciekawy dla właścicieli sklepów internetowych, ponieważ rynek e-commerce we Francji jest jednym z dominujących. Rozszerzenie swoich usług na ten rynek pozwala na zbudowanie pozycji międzynarodowej, a także poszerzenie grupy odbiorców. 

Kod strony a wyszukiwarka 

Pozycjonowanie domeny we Francji wiąże się w pierwszej kolejności z działaniami w strukturze kodu źródłowego strony. Musisz pamiętać o odpowiednich przekierowaniach, błędach oraz adresach. Pod kątem SEO powinieneś zadbać również o adresy duplikujące treść, co może prowadzić do kanibalizacji słów kluczowych, obniżenia pozycji rankingowej, a nawet kar Google.

Interesujące treści

Doskonale wiesz, że „content is king”. Tworzenie oryginalnych i autorskich treści to podstawa, jednak nieodłącznym elementem ich oceny jest poprawność merytoryczno-językowa. Francuzi przykładają do tego szczególną wagę, dlatego tworząc materiały na stronę, nie możesz stosować kalk językowych. W przypadku Google nie jest to aż tak dużym problemem, jednak możesz zrazić do siebie potencjalnych klientów, a tym samym obniżyć ruch na stronie, klikalność oraz konwersję.

Wirtualna wizytówka

Dla sklepów internetowych pierwsze wrażenie to podstawa. Pod tym względem warto pamiętać o wizytówce, którą można utworzyć w panelu Google Moja Firma. W wielu przypadkach jest ona miejscem pierwszego kontaktu, ponadto pozwala zbudować solidne fundamenty zaufania i autorytetu. 

Pozycjonowanie Francja – poszerz swoje horyzonty

Pozycjonowanie Francja wymaga znacznie większego wyczucia. Najważniejsze jest poznanie zagranicznych klientów, których zachowania i potrzeby różnią się od tych krajowych. Rynek ten daje jednak wiele możliwości na rozwój własnej firmy. Warto więc poszerzyć swoje horyzonty i wykorzystać moc SEO.