Czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy w aucie?

Czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie? Cóż, to trudne pytanie! Odpowiedź brzmi: „to zależy”. Kobieta w ciąży musi wiedzieć, jak zareaguje w razie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są zaprojektowane tak, aby utrzymać ludzi „w” samochodzie. Nawet jeśli mamy zapięte pasy, istnieją pewne rodzaje wypadków, które mogą spowodować uszkodzenie dziecka lub mamy. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają, aby kobiety w ciąży zapinały pasy bezpieczeństwa, ponieważ bezpieczniej jest być w samochodzie niż poza nim. Większość obrażeń powstaje, gdy ciało jest rzucane podczas wypadku i rozbija się o rzeczy wewnątrz i na zewnątrz samochodu. Tak więc, zapinając się pasami, pozostaniesz w środku z dzieckiem, zamiast zostać wyrzuconym z pojazdu. Następnym razem, gdy będziesz jechać samochodem, kliknij pas bezpieczeństwa: będzie on wydawał odgłos klikania, dając Ci znać, że pas bezpieczeństwa działa prawidłowo. Pasy bezpieczeństwa w Twoim samochodzie zostały zaprojektowane tak, aby działały bezpiecznie nawet podczas wypadku. Możesz spokojnie jechać wiedząc, że Twoje dziecko jest z Tobą bezpieczne.

Bezpieczeństwo to podstawa

Co o tym sądzisz? Czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie? Powiedziałabym, że tak, z pewnym wahaniem. Kobiety w ciąży muszą być bardzo ostrożne, kiedy prowadzą samochód. Podczas gdy nie są one tak dotknięte wypadkiem, jak inni ludzie, ich nienarodzone dzieci są. Tak więc ma to sens, że kobieta w ciąży powinna upewnić się, że ma zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie przez cały czas, na wypadek, gdyby doszło do wypadku. W rzeczywistości, w 2011 roku opublikowano badania przeprowadzone przez Cochrane Collaboration, które wykazały, że kobiety w ciąży, które zginęły w wypadkach samochodowych były ponad dwukrotnie bardziej narażone na brak zapiętych pasów w porównaniu do kobiet w ciąży, które przeżyły wypadek. Tak więc, podczas gdy wielu specjalistów medycznych powie ci, że zawsze należy zapinać pasy bezpieczeństwa, gdy prowadzisz lub jeździsz samochodem, jest to jeszcze ważniejsze dla kobiet w ciąży. 

Jednak istnieje również kwestia komfortu vs. bezpieczeństwa, gdy jesteś w ciąży i nosisz pasy bezpieczeństwa. Kiedy twój brzuszek staje się coraz większy podczas ciąży, może stać się niewygodny w zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli twój brzuch staje się zbyt duży i zaciska się na kierownicy lub zmianie biegów, może to sprawić, że jazda będzie bardzo niewygodna, a nawet niebezpieczna. Sprawdź koniecznie beautyride.pl!