Jak wygląda skok ze spadochronem dla osoby początkującej?

Skok ze spadochronem jest ogromną przygodą, o której marzy niemal każdy człowiek. Nie każdy chce wiązać z tym swoje życie i zdecydować się na zaawansowany kurs. Jednak każdy może spróbować chociaż raz dzięki skokom tandemowym.

 

Skok w tandemie dla początkujących

Każdy, kto nigdy wcześniej nie miał okazji uczestniczyć w tym sporcie, powinien zacząć od skoku w tandemie. Dzięki temu będzie mógł sprawdzić, czy w ogóle ten sport przypadnie mu do gustu. Jest to efektywny, szybki sposób na wypróbowanie swoich własnych sił i odwagi, a także na przeżycie przygody swoich marzeń.

 

Jakie są wymagania do tandemu?

Skydive Wrocław nie stawia przed swoimi klientami zbyt wielu wymagań. Wystarczy mieć odpowiedni wzrost (120 cm lub więcej) oraz nie przekroczyć maksymalnej wagi (110 kg). To wszystko! Każdy, kto mieście się w tych granicach, może spróbować swoich sił.

 

Jak wygląda przygotowanie do skoku tandemowego?

Skok w tandemie jest bardzo prosty i nie wymaga długich przygotowań. Wystarczy tylko krótkie szkolenie teoretyczne i przećwiczenie odpowiedniej postawy pod okiem trenera, by możliwe było oddanie skoku u jego boku.

 

Jak przebiega skok?

Skok w tandemie polega na tym, że skaczący nowicjusz przypięty jest za swoją uprząż do uprzęży instruktora. Musi jedynie przyjąć pokazaną mu, właściwą postawę. Cała reszta należy już do tandem pilota: to on steruje lotem, rozkłada czaszę spadochronu i ląduje w bezpieczny sposób na lotnisku. Dzięki temu skok w tandemie to po prostu atrakcyjna i zupełnie bezpieczna przygoda.