Jak rozwijać się będąc w związku?

To świetny pomysł, aby rozwijać się będąc w związku, ale nie zawsze jest to łatwe. W końcu już spędzasz każdy dzień ze swoim partnerem i możesz nie chcieć próbować nowych rzeczy bez nich. Ale to jest rzecz: to, co robisz, gdy jesteś osobno, może być tak samo potężne, jak kiedy jesteś razem. Może też być dobrą okazją dla was dwojga do nawiązania więzi dzięki nowym doświadczeniom.

 

Powinieneś mieć czas dla siebie i czas spędzony z przyjaciółmi, który nie dotyczy twojego partnera. To ważne, aby każda osoba miała czas dla siebie i czas spędzony z innymi, który nie dotyczy jej partnera lub związku. Jest to zdrowe niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy częścią pary. Daje możliwość myślenia o rzeczach spoza osobistej bańki i odkrywania nowych rzeczy o sobie (i innych). Pozwala obu osobom w związku odkrywać siebie niezależnie. Chociaż ważne jest, aby obie osoby czuły, że mogą to zrobić, są chwile, kiedy jedna osoba czuje się bardziej zmotywowana niż druga, aby spędzić czas osobno lub z innymi przyjaciółmi, a to może ułatwić wszystkim, jeśli druga osoba wspiera te zainteresowania, a nie zniechęca je.

Aby uchronić się przed wpadnięciem w tę rutynę, spróbujcie zrobić listę rzeczy, które chcielibyście zrobić razem. Następnie na zmianę wybierajcie, która z nich będzie następna. Możesz śledzić na papierze lub użyć kalendarza, jeśli to działa lepiej dla Ciebie; jakakolwiek metoda jest najłatwiejsza jest w porządku, tak długo, jak dostaje pracę zrobić tutaj. Chodzi o to, aby upewnić się, że każdy z was doświadcza czegoś nowego przynajmniej raz w tygodniu, niezależnie od tego, czy jest to czynność, czy miejsce, które odwiedzacie. W ten sposób żadne z was nie będzie miało poczucia, że wasze życie stało się stagnacją. Więcej artykułów na temat relacji znajdziesz na stronie https://twojmoment.pl/