White Widow to odmiana chętnie wybierana zarówno przez konsumentów wyrobów konopnych jak i przez kolekcjonerów nasion. Choć powstała stosunkowo późno – w 1994 roku – to zdążyła sobie zyskać status kultowej. Była wielokrotnie nagradzana podczas najbardziej prestiżowych konkursów konopnych – w tym podczas Cannabis Cup, organizowanego przez magazyn High Times.
Kupowanie White Widow – w poszukiwaniu zaufanego kontrahenta
Przed wyborem dostawcy nasion White Widow warto zwrócić uwagę na ich pochodzenie. Warto sięgać wyłącznie po nasiona oferowane przez seedbanki zaopatrujące się u zachodnich dostawców o globalnym zasięgu. Jeśli interesujący Cię seedbank nie udostępnia informacji na temat miejsca pochodzenia swoich wyrobów – radzimy by nie korzystać z jego oferty.
White Widow jest odmianą o stosunkowo wytrzymałych nasionach, które warto przechowywać w zamkniętych hermetycznie pojemnikach. Jedynie w ten sposób zachowasz optymalne walory swojego nasionka w stanie niezmienionym przez okres wielu lat. Przeglądając ofertę polskich seedbanków warto wziąć pod uwagę ich sposób ekspozycji towaru oraz jego zabezpieczania. Najlepiej skorzystać z oferty wyłącznie tych seedbanków, które wysyłają ziarenka pakowane w hermetyczne, plastikowe, przezroczyste (lub półprzezroczyste) pojemniki.
Kolejną sprawą jest kwestia ingerencji w nasionko oraz jego materiał genetyczny. Oprócz zwykłych nasion w wersji całkowicie naturalnej, znajdziesz także ziarenka o profilu zautomatyzowanym lub feminizowanym. Oferują je niektóre polskie seedbanki, często w cenie niewiele wyższej – lub nawet identycznej – co ich konwencjonalne odpowiedniki.