Jak sobie poradzić z odrzuceniem przez dziecko?

Dziecko, które nie jest w stanie wyrazić swoich uczuć w zdrowy sposób, może być przyczyną poważnego stresu dla swoich rodziców. Rodzice często czują się zranieni i odrzuceni, jeśli ich dziecko nie chce spędzać z nimi czasu lub po prostu nie wydaje się dbać o taki styl życia

 

Może to być szczególnie trudne dla rodziców, którzy bardzo starają się być bardziej zaangażowani w życie swoich dzieci. Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby spróbować pomóc dziecku poradzić sobie z tym stresem, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. 

W krótkiej perspektywie trzeba będzie popracować nad własną samooceną jako rodzica. Dzieci uczą się tego, czym żyją i zaczną się uczyć, jak powinny traktować innych ludzi, doświadczając tego, jak my ich traktujemy. Jeżeli jesteśmy ciągle źli z naszymi dziećmi, będą one modelować ten zachowanie i ostatecznie traktować innych z gniewem także. Jeśli ciągle przenosimy się do nowych zajęć, nigdy tak naprawdę nie sprawdzając, uczymy nasze dzieci, że to jest w porządku robić to samo w życiu. Zamiast złościć się na nasze dzieci, że nie spędzają z nami więcej czasu, musimy wziąć odpowiedzialność za to, jak pokazujemy się w świecie, aby nasze dzieci mogły się od nas uczyć, jak najlepiej zachowywać się jako istota ludzka. Więcej artykułów na temat rodziny znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .