Czy warto przekazywać prezenty podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Firmy wkładają dużo czasu, pieniędzy i wysiłku w rozmowy z kandydatami i zatrudnienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko. Czy warto więc dawać prezenty podczas rozmowy rekrutacyjnej?

 

Każdy udany biznes jest zbudowany na relacjach, czy to z klientami, czy z pracownikami. Rekruterzy nie są inni; oni (i firma, którą reprezentują) chcą znaleźć kogoś, kto będzie dobrze pasował do zespołu i będzie szczęśliwy w organizacji w dłuższej perspektywie.

Każdy prezent wręczony podczas rozmowy kwalifikacyjnej może sprawić, że kandydat poczuje się zobowiązany do powiedzenia „tak” na ofertę, jeśli w przeciwnym razie nie będzie pewny, co do tego, z czym wiąże się praca w firmie. Natomiast każdy prezent wręczony po przyjęciu oferty może wywołać uczucie niepewności, czy kandydat został zatrudniony z właściwych powodów. Ponadto, jeśli prezent jest w ogóle oferowany, może to wywołać pytania ze strony innych członków zespołu, którzy mogą się zastanawiać, czy dana osoba była traktowana w jakiś szczególny sposób lub faworyzowana. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, aby inni pracownicy czuli zazdrość lub urazę do swojego kolegi. Istnieje wiele możliwości zrobienia dobrego wrażenia podczas procesu rekrutacji bez konieczności wręczania prezentów po drodze; skup się na budowaniu tych relacji, a na dłuższą metę będzie lepiej. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/