Gadżety reklamowe jako udany upominek dla Klientów Twojej firmy

Prezenty są jednym z najskuteczniejszych sposobów budowania swojej marki i tworzenia długotrwałych relacji z klientami.

Oto pięć sposobów na wykorzystanie prezentów do zwiększenia sprzedaży:

Wykorzystaj prezenty jako zachęty

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania prezentów jest zachęta do zakupu lub zapisania się na coś. Na przykład, jeśli prowadzisz firmę sprzedającą kosmetyki do makijażu, możesz zaoferować darmowe próbki nowych produktów, jeśli klienci zapiszą się do Twojego biuletynu e-mailowego. Jeśli sprzedajesz artykuły gospodarstwa domowego, możesz rozdawać darmowe podkładki lub inne małe przedmioty przy każdym zakupie powyżej 100 dolarów. Uniwersalnym podarunkiem, niezależnie od prowadzonej działalności, będą na pewno długopisy firmowe, zarówno z grawerem, jak i bez, które Klienci z pewnością wykorzystają.

Rozdawaj zniżki na przedmioty związane z kupowanym produktem

Można to zrobić za pomocą kodu rabatowego lub po prostu pokazując, o ile droższy byłby przedmiot bez zniżki (np. 30$ bez 20% zniżki). Możesz również rozdawać zniżki na powiązane przedmioty, które nie są bezpośrednio związane z tym, co zostało zakupione (np. 10% zniżki na wszystkie okulary przeciwsłoneczne).

Bony rabatowe

Rozdawaj bony rabatowe w zamian za to, że polubią Twoją stronę na Facebooku lub będą śledzić Cię na Twitterze. To zachęci ich do zaangażowania się w Twoją markę i pomoże Ci zbudować bazę lojalnych klientów.

Darmowe próbki

Rozdawanie próbek swoich produktów to świetny sposób, aby zachęcić ludzi do wypróbowania Twojej firmy i sprawdzenia, czy podoba im się to, co masz do zaoferowania.