Z jakimi formalnościami wiąże się wysyłka paczki za granicę?

Z wysłaniem paczki za granicę wiąże się wiele formalności. Po pierwsze, konieczne jest posiadanie potwierdzenia wartości tego, co się wysyła. Można to zrobić za pomocą formularza deklaracji celnej, który jest dostępny do pobrania z Internetu i będzie wymagał pewnych informacji na temat tego, co wysyłasz, a także jego wartości. Formularz ten powinien być wypełniony w języku angielskim i każdym innym języku zrozumiałym dla Ciebie lub odbiorcy.

Należy również upewnić się, że przesyłka nie zawiera żadnych nielegalnych przedmiotów, takich jak narkotyki lub broń. Jeśli tak, może się okazać, że po dotarciu do miejsca przeznaczenia będziesz musiał zapłacić wysoką grzywnę. Dlatego też, jeśli to możliwe, przed wysłaniem jakichkolwiek przedmiotów za granicę należy najpierw sprawdzić je w lokalnym urzędzie celnym.

Należy również pamiętać, że istnieją inne zasady wysyłania paczek w Europie niż poza nią. W Europie nie ma ograniczeń co do ilości przesyłek wysyłanych pocztą lotniczą, choć mogą istnieć ograniczenia co do wagi każdego przedmiotu, zanim zostaną naliczone dodatkowe opłaty za kilogram (lub funt). Poza Europą limity te są znacznie mniejsze, ale różnią się w zależności od tego, skąd lub do kogo wysyłasz paczkę. Wysyłając choćby paczkę do USA z globkurier.pl możesz mieć pewność, że będzie to opłacalna opcja, dzięki której będziesz miał pełną gwarancję dostarczenia przesyłki.