Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię? 

Kuchnia jest sercem domu i to w niej większość z nas spędza dużo czasu. Jest to również najdroższe pomieszczenie do remontu, więc opłaca się zrobić to dobrze. Funkcjonalne rozplanowanie kuchni jest kluczem do stworzenia przestrzeni, która jest zarówno piękna, jak i wydajna. Oto kilka wskazówek, jak urządzić kuchnię.

  1. Przepływ: Zaaranżuj kuchnię w taki sposób, aby przepływała z jednego pomieszczenia do drugiego, ułatwiając przepływ ruchu w domu.
  2. Ruch: Zastanów się, gdzie ludzie będą chodzić i odpowiednio rozmieść meble. W niektórych częściach domu, w których odbywa się najwięcej zajęć (jadalnia, salon), mogą być potrzebne dodatkowe miejsca do siedzenia lub przechowywania.
  3. Przechowywanie: Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania swoich rzeczy, aby nic nie zginęło lub nie zostało źle umieszczone. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, spróbuj, zamiast szafek użyć otwartych półek lub ozdobnych koszyków, trzymać zapasy na otwartych półkach lub pod haczykami zamontowanymi na ścianach, lub nad blatami; dzięki temu rzeczy będą widoczne, a jednocześnie zawsze dostępne!

Złota zasada przy urządzaniu kuchni brzmi: zastanów się, jak będziesz z niej korzystać. Im więcej funkcji można zmieścić na jednej przestrzeni, tym lepiej. Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, postaraj się maksymalnie wykorzystać to, co masz, stosując sprytne rozwiązania w zakresie przechowywania i wprowadzając wielofunkcyjne meble, takie jak wyspy lub wbudowane ławki.

Jeśli remontujesz starszy dom lub budujesz go od podstaw, rozważ zainstalowanie ławek, które można wykorzystać do siedzenia podczas przyjmowania gości lub jako dodatkowe powierzchnie robocze podczas przygotowywania posiłków. Sprawdź stronę singlezone.pl i poznaj więcej inspirujących treści!