Jak prawidłowo używać cieni do powiek?

Podczas gdy makijaż może być używany do podkreślenia cech twarzy lub stworzyć pewien wygląd, to jest tak samo ważne, aby zrozumieć, jak używać makijażu prawidłowo. Częstym błędem popełnianym przez ludzi jest używanie zbyt dużej ilości cieni do powiek. Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju makijażu, zbyt duża ilość cieni do powiek może spowodować, że oczy stracą swój naturalny kształt i sprawią, że będziesz wyglądać starzej. 

 

Innym częstym błędem popełnianym przez ludzi podczas stosowania cieni do powiek jest nakładanie ich w sposób, który zwraca uwagę na zagłębienia oczu. To może sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną, jeśli masz ciemne kręgi pod oczami, lub starszą, jeśli nie masz.

 

Cień do powiek powinien być nakładany w taki sposób, aby oczy wydawały się jaśniejsze i bardziej rozświetlone niż w rzeczywistości. Aby to osiągnąć, kolor należy nakładać od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego (pomaga to również uniknąć rozmazywania się). Warto również zacząć od górnej części wewnętrznej powieki i pracować w dół, aby uniknąć przypadkowego nałożenia koloru na rzęsy.

Kolory cieni do powiek powinny być nakładane zgodnie z ich położeniem na kole barw: ciepłe odcienie powinny być stosowane w załamaniu powieki, podczas gdy chłodne odcienie powinny być stosowane na szczycie powieki i przy dolnej linii rzęs. Rozmieszczenie kolorów jest również ważne dla przyciągnięcia uwagi w kierunku łuku brwiowego. Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/