Jak urządzić pokój rodzeństwa?

Rodzic ma do podjęcia kilka dużych decyzji: jak podzielić przestrzeń między rodzeństwem i czy pozwolić każdemu dziecku udekorować swoją własną stronę pokoju. Obie te decyzje będą miały wpływ na to, jak twoje dzieci czują się w swoich przestrzeniach, więc ważne jest, aby rozważyć, czego chcesz dla swojej rodziny.

 

Jeśli chcesz, aby rodzeństwo czuło się jak właściciele swoich przestrzeni i było odpowiedzialne za utrzymanie ich w czystości, pozwolenie każdemu z nich na udekorowanie swojej własnej strony jest dobrym pomysłem. Jeżeli ty chcesz one dzielić przestrzeń, dzielić je up i mieć each dzieciaka dekorować sekcję on lub ona zajmuje jest sposobem iść. Istnieją plusy i minusy obu podejść:

 

Dekorowanie obok siebie daje rodzeństwu szansę na współpracę nad pokojem razem i więź nad dokonywaniem wyborów dotyczących przestrzeni. Jednak może również dać dzieciom, które nie dogadują się ze sobą możliwość sabotowania wzajemnej pracy, zwłaszcza jeśli nie jesteś w pobliżu dla nadzoru. (Należy również pamiętać, że bliźniaki mogą być szczególnie konkurencyjne).

Podział pokoju na sekcje pozwala każdemu dziecku domagać się własności nad swoją sekcją, ale istnieje duże ryzyko konfliktu z powodu różnic w smaku i stylu. Jedno z rodzeństwa może być przyciągnięte w kierunku jasnych kolorów, dlatego tak ważne jest, aby znaleźć wspólny złoty środek. Więcej na temat remontu i dekoracji znajdziesz na https://dladomatora.pl/