Czy pościel flanelowa to dobry wybór?

To, jaką pościelą się otulamy, ma wpływ na komfort i jakość naszego snu. Dobra pościel to ta, która jest przyjemna w dotyku, nie podrażnia skóry, jest trwała i estetycznie wykończona. Czy poszewki flanelowe spełniają te kryteria?

Zalety pościeli flanelowej

Flanela to miękka tkanina bawełniana lub wełniana. Jej cechą charakterystyczną jest lekki meszek pokrywający całą jej powierzchnię. Zaletą pościeli flanelowej jest niezwykła miękkość. Materiał jest przyjemny w dotyku. Subtelnie otula całe ciało, zapewniając pełną wygodę podczas odpoczynku. 

Flanela jest nieco grubsza i bardziej puchata niż klasyczna bawełna, a dzięki temu jest doskonałym wyborem na zimę. Pościel flanelowa zapewnia najwyższy komfort termiczny, nawet w bardzo zimne noce. Jednocześnie pozwala skórze oddychać i dobrze odprowadza wilgoć. 

Pościel flanelowa jest trwała, nie gniecie się i wygląda bardzo estetycznie. Swoje intensywne barwy traci dopiero po długim czasie użytkowania i przy bardzo częstym praniu. 

Jak wybrać najlepszą pościel flanelową?

Pościel z flaneli to doskonały wybór! Aby wybrać najlepsze poszewki, warto zwrócić uwagę na skład materiału, z jakiego zostały uszyte. Najlepszym rozwiązaniem jest pościel wykonana ze 100-procentowej bawełny o wysokiej gramaturze. Znajdziesz ją na stronie https://nyks.pl/posciel-flanelowa. Propozycją sklepu Nyks.pl są komplety poszewek w różnych kolorach i wzorach. Pościel dostępna jest w różnych rozmiarach – m.in. 140 x 200 cm i 160 x 200 cm w przypadku kołdry oraz 50 x 60 cm i 70 x 80 cm w przypadku poduszek. Wybierz idealny zestaw do swojej sypialni!