Jakie rośliny wybrać do łazienki?

Choć rośliny są mile widzianym dodatkiem do każdego pomieszczenia, nie zawsze dobrze komponują się z atmosferą łazienki – parna atmosfera i częste rozlewanie wody mogą być uciążliwe dla liści. Istnieje jednak kilka odpornych gatunków roślin, które doskonale odnajdą się w łazienkowym środowisku.

Jeśli szukasz czegoś, co pomoże filtrować powietrze, rozważ łatwą w pielęgnacji roślinę pająka. Jest to jedna z najłatwiejszych roślin do uprawy, dobrze znosi słabe oświetlenie i może rozwijać się przy mniejszej ilości wody niż wiele innych roślin domowych. Pająki świetnie wyglądają również w wiszących koszach.

Inną łatwą w pielęgnacji rośliną jest begonia rex, która jest bardziej tolerancyjna na suche powietrze niż większość innych sukulentów. Wyrośnie na wysokość około 30 cm i zakwitnie jasnoróżowymi kwiatami, jeśli będzie miała wystarczająco dużo światła słonecznego.

Roślina aloesu to kolejny dobry wybór do łazienki, ponieważ jej liście są używane do łagodzenia drobnych podrażnień skóry, takich jak oparzenia słoneczne i wysypki z trującego bluszczu. Aloes także ma antybakteryjne właściwości i może pomóc zapobiec pleśni i pleśni od rosnących na powierzchniach tworząc kwaśną atmosferę wokół niego.

Jeśli chcesz bardziej tradycyjny wygląd, i masz dużo światła słonecznego w łazience, spróbuj dodać kilka paproci. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/