Jaką toaletę wybrać do łazienki?

Trzy główne rodzaje toalet do łazienki to toalety ze spłuczką, toalety z niskim spłukiwaniem i toalety o wysokiej wydajności. Toaleta spłukiwana jest najczęściej spotykanym typem toalety. Jest to porcelanowa miska z syfonem na odpady. Ten typ toalety jest powszechnie używany w Ameryce Północnej i większości obszarów w Europie. Jest ona podobna do toalet niskoprzepływowych i wysokowydajnych, ale zużywa więcej wody na jedno spłukanie.

 

Toaleta niskoprzepływowa jest alternatywą dla toalety ze spłuczką standardową. Toalety niskoprzepływowe zużywają mniej wody na jedno spłukiwanie, ale nadal skutecznie pozbywają się odpadów stałych dzięki zastosowaniu dużego syfonu. Te toalety są bardzo popularne w Europie, a ostatnio zyskały popularność w Ameryce Północnej w miejscach, które nie mają systemu kanalizacyjnego wystarczająco dużego, aby obsłużyć dodatkowy przepływ wody lub gdzie istnieje obawa o ochronę zasobów wodnych.

 

Toalety o wysokiej wydajności są również określane jako toalety wspomagane ciśnieniem lub toalety z podwójnym spłukiwaniem, ponieważ używają dwóch różnych poziomów spłukiwania: pełnego spłukiwania i spłukiwania ekonomicznego. Tego typu toalety mogą być grawitacyjne lub ciśnieniowe. Toalety wspomagane ciśnieniowo wykorzystują objętość powietrza pod ciśnieniem zamiast objętości wody do przemieszczania odpadów przez syfon, co powoduje mniejsze zużycie wody niż w przypadku toalet konwencjonalnych. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dreamyhouse.pl/ .