Okrycie wierzchnie na zimę – spośród czego możemy wybierać?

Odzież wierzchnia występuje w różnych formach: kurtki, płaszcze, kamizelki i bluzy z kapturem. Każdy rodzaj ma swój własny cel i zastosowanie. 

Kurtka zimowa

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań jest klasyczna kurtka zimowa. Może ona występować w wielu formach i stylach, ale najważniejsze w niej jest to, że zapewni Ci ciepło i suchość, nawet gdy pogoda stanie się paskudna. Oto kilka najlepszych opcji, aby znaleźć idealną kurtkę zimową:

Trencze

Prochowiec to klasyczny element odzieży, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest to bardzo uniwersalny element odzieży wierzchniej, który można nosić do prawie każdego stroju i wygląda świetnie zarówno na kobietach, jak i mężczyznach. Trencze występują zarówno w wersji długiej, jak i krótkiej, w zależności od tego, czy chcesz pokazać nogi, czy też je zakryć. Dłuższe wersje mają zazwyczaj guziki na całej długości przodu, więc możesz je dowolnie rozpiąć, w zależności od tego, jak zimno robi się na zewnątrz lub jak bardzo potrzebujesz osłony w danym momencie.

Płaszcz

Płaszcz to rodzaj ubrania, które zakrywa większość lub całość tułowia i zwisa poniżej talii lub bioder, ale nie styka się z ziemią (z wyjątkiem stylów takich jak trencze). Długość płaszcza zależy zazwyczaj od regionu, w którym był on modny i od płci, dla której był przeznaczony. Tradycyjnie, męskie płaszcze były krótsze niż damskie.

Długość płaszcza waha się od długości do bioder do długości podłogi (znanej również jako długość do kostek) i może być regulowana za pomocą paska lub krawata na każdym szwie bocznym w celu zacieśnienia lub poluzowania dopasowania. Mogą być szyte na ślepo (bez guzików lub suwaków) lub zapinane na guziki lub suwaki. Płaszcze damskie są zazwyczaj wykonane z tkanin wełnianych takich jak tweed lub gabardyna; skóry; jedwabiu; dżinsu; bawełny; włókien syntetycznych takich jak poliester lub akryl; oraz kombinacji takich jak mieszanki wełny i poliestru.