Wakacje nad morzem

Nareszcie nadeszło nasze wymarzone lato. Wciąż muszę chodzić do okrutnej roboty, jednakże zaczynam ostatnio rozmyślać o przyszłych wolnych dniach. Urlop wzięłam na początek przyszłego miesiąca, także już za parę chwil będę mogła wreszcie wypocząć. Swoje wczasy zorganizowałam tak, że mam pewność, iż wyjazd będzie niesamowitą wyprawą!

Początkowo ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć do zagranicznych miast. Co roku stawiamy na Bułgarię, która wcale mi nie powszednieje, jednakże tym razem woleliśmy zaznać czegoś zupełnie nowego. A może odwiedzilibyśmy polskie morze? W końcu Bałtyk także jest naprawdę atrakcyjnym miejscem, a odpoczynek w Polsce nie musi oznaczać za każdym razem leniuchowania na piasku. Dodatkowo, obecnie nie chcę akurat oddalać się od swojego państwa, ponieważ martwi mnie to, co wyprawia się na świecie. Wolę przeczekać ten straszny okres we własnym bezpiecznym państwie.

Wakacje przeżyję więc nad Morzem Bałtyckim. Nie będę mimo tego nocować w luksusowym, hotelowym apartamencie, ponieważ spróbujemy zarezerwować sobie miejsce na terenie campingowym. Wyruszamy ze swoimi namiotami i śpiworami, zakładamy obóz, a później robimy sobie prowizoryczną szkółkę przetrwania. Zamierzamy zabrać z domów minimalną kwotę pieniędzy i postarać się spędzić udane wakacje niskim nakładem. Zamierzamy pływać, wylegiwać, spacerować i zwiedzać co bardziej interesujące zabytki, a za to praktycznie nic nie zapłacimy.

Jestem taka podekscytowana całym planem, że już skreślam dni do wyczekiwanego wypoczynku. Będziemy podróżować pociągiem, więc nawet podróż może być całkiem przyjemna, gdyż ostatnio podróżowałam tak wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, iż w końcu będę mogła przeżyć sporą ilość wolnych chwil ze swoimi znajomymi. Ubóstwiam ich wszystkich, tak więc nasze wakacje na pewno się udadzą!