Wybór bramy garażowej

Jeśli chodzi o najpopularniejsze bramy garażowe Szczecin, to są to na pewno bramy segmentowe. Jeszcze kilkanaście lat temu bramy uchylne były najbardziej popularne. Oba rodzaje jednak cieszą się w dalszym ciągu zainteresowaniem wśród klientów. Każda brama, którą znajdziemy na rynku ma swoje wady i zalety. Oczywiście my chcielibyśmy postawić na taką, która ma dużo więcej zalet, niż wad. Jest to bardzo ważne, ponieważ zakup bramy garażowej traktujemy jako poważną inwestycję. Nie chcemy przecież co roku wymieniać bramy. Mijałoby się to z celem. Pamiętajmy, że obojętnie jaki model bramy wybierzemy, to liczy się właśnie jej wysoka jakość. Bramy garażowe Szczecin o niskiej jakości kompletnie nas nie interesują.

Bramy uchylne są świetnym pomysłem, ale musimy pamiętać o tym, że wymagają one od nas zagwarantowania im odpowiedniej ilości miejsca. Gdy decydujemy się na zakup, jak i montaż bramy uchylnej, potrzebujemy dużo więcej miejsca do jej otwarcia i zamknięcie nie tylko przed samym garażem, ale także w środku. Swobodę w operowaniu bramą na pewno zapewni nam metr przestrzeni przed naszym garażem. W środki potrzebne jest miejsce pod sufitem, ponieważ tam właśnie chowa się brama garażowa.

Ciekawą alternatywą dla garażowych drzwi jest segmentowa brama. Segmenty się poruszają na rolkach po prowadnicach, które montowane są do ścian oraz sufitu garażu. Wybór należy do nas. Raczej w obecnych czasach większość osób decyduje się na wybór bramy segmentowej. Jednak bramy uchylne wciąż są montowane. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.