Jak wybrać odpowiednią bieliznę ciążową?

Pierwszą rzeczą, którą należy sobie uświadomić na temat bielizny ciążowej jest to, że nie musi być ona wyjątkowa. Wiele kobiet woli po prostu nosić ten sam rodzaj bielizny, który już posiadają, a niektóre nawet noszą nieciężarową bieliznę przez całą ciążę. Jeśli ta opcja jest dla Ciebie bardziej komfortowa, to dobrze. Ale jeśli chcesz spróbować czegoś nowego i innego, oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w poszukiwaniu idealnej bielizny ciążowej.

 

Celem bielizny ciążowej jest zapewnienie wsparcia i komfortu dla kobiet w ciąży. Chociaż wiele kobiet je nosi, nie ma dowodów medycznych, że taka odzież pomaga zapobiegać lub łagodzić bóle pleców lub inne bóle doświadczane podczas ciąży. Wiele kobiet czuje się jednak bardziej komfortowo nosząc je, a jeśli tak jest w twoim przypadku, rozważ następujący punkt przy wyborze następnej pary.

 

Tkanina

Bielizna ciążowa ma zazwyczaj odrobinę elastyczności wbudowanej w pasie, dzięki czemu może się rozciągać, aby wygodnie dopasować się do rosnącego brzucha. Dobrze jest znaleźć parę, która ma dużo spandexu lub lycry w tkaninie, ponieważ pozwoli to na wygodne rozciąganie bez utraty kształtu. Ta elastyczność może również nadać tym majtkom odrobinę „luzu”, więc nie będziesz czuła, że są zbyt ciasne.

Więcej artykułów na temat stylowej mamy znajdziesz na stronie https://momstyle.pl/