Co zrobić, by podkład się nie ważył na twarzy?

Podkład zapewnia gładką powierzchnię do pokrycia twarzy, ale czasami może powodować, że wydaje się ona ciężka i nienaturalna. Poniższe kroki pozwolą Ci nałożyć podkład tak, aby Twoja twarz wyglądała lekko i naturalnie.

 

-Użyj bazy przed nałożeniem podkładu. Baza to produkt, który ma za zadanie wypełnić pory, aby podkład nie osadzał się na nich, co może sprawić, że skóra będzie wyglądać na ciężką. Istnieją również różne podkłady przeznaczone do stosowania pod konkretne rodzaje produktów, takich jak puder czy krem, dlatego pamiętaj, aby wybrać taki podkład, który będzie najlepiej współgrał z Twoim rodzajem podkładu.

 

-Zmniejsz ilość podkładu, która jest jeszcze widoczna po nałożeniu bazy. Używając gąbki i wykonując małe kółka, będziesz mogła rozetrzeć podkład bez usuwania zbyt dużej ilości produktu lub dodawania smug koloru na skórze.

 

-Nałóż korektor na plamy lub ciemne miejsca na twarzy. Być może będziesz musiała nałożyć więcej korektora niż uważasz za konieczne, w zależności od tego, jak poważna jest skaza, ale dzięki temu upewnisz się, że nie ma miejsc, w których skaza prześwituje przez podkład. Użycie korektora przed podkładem sprawia, że pozostaje on na twarzy dłużej przez cały dzień, nie blaknąc w otaczającym go odcieniu skóry, co sprawiłoby, że wyglądałby nienaturalnie.

Więcej podobnych poradników znajdziesz na stronie https://upwoman.pl/ .