Domowe olejki wygładzające cerę

Istnieje wiele sposobów, aby rozpieszczać siebie i osiągnąć zdrową, świecącą cerę. Gdy zbliża się zima, nasza skóra staje się sucha i matowa, ale istnieje wiele domowych rozwiązań, które sprawią, że Twoja skóra będzie gładka i zdrowa bez konieczności wydawania fortuny na kupowane w sklepie kremy nawilżające.

 

Po pierwsze, omówmy znaczenie nawilżania. Od niemowlęctwa do starości, każdy musi utrzymywać skórę nawilżoną, aby zapobiec łuszczeniu się i pękaniu. Zwłaszcza u młodszych osób, wilgoć pomaga skórze zachować elastyczność i zapobiega powstawaniu drobnych zmarszczek. Wilgoć spowalnia również naturalny proces starzenia, który zachodzi wraz z rozpadem kolagenu. Należy jednak pamiętać, że środki wysuszające mogą nadal wyrządzać szkody, nawet jeśli Twoja twarz jest dobrze nawilżona.

 

Oto kilka olejków, które świetnie sprawdzają się w nawilżaniu skóry:

 

Oliwa z oliwek – Dobra dla wszystkich typów skóry

 

Olej ze słodkich migdałów – dobry dla skóry normalnej lub suchej

 

Olej kokosowy – dobry dla skóry normalnej lub tłustej (lub mieszanej)

 

Olej z nasion marchwi – marchew zawiera obfitą ilość przeciwutleniaczy, które pomagają zmniejszyć stan zapalny jak beta-karoten, alfa-karoten, luteina i zeaksantyna. Zawiera również witaminy A, B1 (tiamina), B6 (pirydoksyna) i C (kwas askorbinowy). Nic dziwnego, że olej z nasion marchwi jest często stosowany w aromaterapii, aby wspomóc koncentrację umysłową. Zawiera on również kwas oleinowy, palmitynowy i linolowy, które pomagają poprawić wygląd rozstępów i blizn poprzez redukcję gromadzenia się tkanki bliznowatej.

 

Olejki, które są powszechnie stosowane ze względu na ich właściwości zwalczające trądzik to olejek z drzewa herbacianego i olejek lawendowy. Olejek z drzewa herbacianego jest szczególnie skuteczny, ponieważ posiada zarówno właściwości antybakteryjne, jak i przeciwzapalne. Olejek lawendowy, z drugiej strony, ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc ukoić podrażnioną skórę. Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .