Trzy zabiegi kosmetyczne, które sprawdzą się u osób z trądzikiem

Trądzik może być poważnym źródłem kompleksów, które mogą skutecznie odebrać radość z życia. W walce z tą chorobą skóry mogą pomóc nie tylko odpowiednie nawyki pielęgnacyjne i kosmetyki, ale także profesjonalne zabiegi. Sprawdź, na jakie usługi gabinetów kosmetycznych warto się zdecydować, jeśli zmagasz się z trądzikiem.

Mikronakłuwanie

Innowacyjna terapia mikronakłuwania jest precyzyjną i bezbolesną formą mezoterapii. Taki zabieg jest minimalnie inwazyjny i polega na wkłuwaniu cienkich igieł w skórę, do której w ten sposób są dostarczane cenne składniki odżywcze. Zastosowanie odpowiednich preparatów ze strony https://mediderma.pl/ może złagodzić objawy trądziku. Ponadto mikronakłuwanie dość dobrze radzi sobie z redukcją widoczności blizn potrądzikowych.

Peeling

Zabiegi peelingu mogą wyraźnie poprawić kondycję cery trądzikowej. Złuszczanie naskórka pozwala bowiem usunąć martwy naskórek, nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia. Dogłębne oczyszczenie skóry jest z kolei niezbędne dla zmniejszenia problemu trądziku. W zależności od preferencji bądź zaleceń specjalisty można zdecydować się na peeling kawitacyjny, mechaniczny bądź chemiczny.

Terapia PAN

Wśród przeciwtrądzikowych zabiegów, które zyskują na popularności w ofercie marki Mediderma, znajduje się terapia PAN. Nieinwazyjna metoda pielęgnacji polega na zastosowaniu na skórze naturalnych, światłoczułych substancji. Następnie nałożony produkt jest aktywowany przez wykorzystanie światła o określonej długości fali. Zabieg może też zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych.