Jakich kosmetyków używać podczas kuracji trądzikowej?

W miarę jak skóra zmienia się pod wpływem zmian hormonalnych wywołanych okresem dojrzewania, staje się bardziej podatna na trądzik. Ten brak równowagi hormonalnej jest pod silnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak stres, ciepło i wilgoć, a także czynników wewnętrznych, takich jak cykl menstruacyjny u kobiet i zmiany w poziomie testosteronu u mężczyzn. Trądzik może być traktowane z różnych zabiegów bez recepty, w tym leki przeciwzapalne, retinoidy, antybiotyki i peelingi chemiczne, ale istnieją również różne produkty kosmetyczne, które mogą pomóc zminimalizować wygląd trądziku.

 

Innym czynnikiem, który może przyczynić się do tego, jak dobrze działa produkt jest jak to współdziała z innymi produktami. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry są na bazie oleju, a inne na bazie wody. Produkty na bazie oleju mają tendencję do zatykania porów; produkty na bazie wody pomagają jednak utrzymać pory w czystości.

 

Jako ogólna zasada wyboru kosmetyków dla osób cierpiących na trądzik, oto kilka sugestii:

1) Używaj produktów bezolejowych.

2) Użyj produktów na bazie wody zamiast na bazie oleju (który będzie zatykał pory).

3) Nie używaj produktów silnie pachnących lub perfumowanych, ani takich, które zawierają alkohol (wysusza to skórę).

4) Wybieraj produkty oznaczone jako „niekomedogenne” lub „nieaknegenne”. Wykazano, że w przypadku tych produktów prawdopodobieństwo spowodowania trądziku jest bardzo niskie.

Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .