Jak wybrać odpowiedni laptop do gier?

Zanim zaczniesz, warto rozważyć kilka rzeczy. Jak dużo chcesz wydać? Czy chcesz mieć wysokiej klasy platformę do gier? Czy jest to Twój styl życia czy może wystarczy coś tańszego? Czy chcesz coś, co jest przenośne? I czy masz już wszystkie urządzenia peryferyjne (monitor, klawiatura, mysz itp.)? 

 

Istnieją pewne względy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli szukasz laptopa do gier, który można łatwo przenieść z tobą. Zbadaj, w jakie gry planujesz grać, ile detali i jakiej prędkości wymagają. Ponadto zastanów się, czy będzie on używany do innych zastosowań, takich jak edycja wideo lub rozrywka. Im bardziej wymagająca jest Twoja aplikacja, tym lepszy będzie musiał być procesor i karta graficzna. 

Zwróć również uwagę na wielkość ekranu – im większy ekran i wyższą rozdzielczość posiada, tym więcej mocy będzie zużywał i tym wolniej będzie działał podczas wyświetlania gier na wysokich ustawieniach detali. Na przykład, jeśli grasz na ekranie 1080p przy ustawieniach Ultra, a Twoja karta graficzna jest w stanie obsłużyć tylko 10 klatek na sekundę, oznacza to, że komputer musi wygenerować 100 obrazów w każdej sekundzie, aby jeden pojawił się na ekranie. Więcej artykułów na temat technologii znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/