Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to proces usuwania zanieczyszczeń ze skóry za pomocą dwóch produktów, z których każdy pełni inną funkcję. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy może być również nazywane podwójnym oczyszczaniem lub może być określane jako metoda „podwójnego oczyszczania”. 

Etapy tego procesu

Pierwszym krokiem jest zazwyczaj środek oczyszczający na bazie oleju, który rozbije makijaż i inne produkty do twarzy, które należy usunąć. Drugim krokiem będzie pianka lub środek oczyszczający na bazie wody, który następnie usunie pozostałe oleje i zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Ten rodzaj oczyszczania twarzy został spopularyzowany przez Japonki w latach 60. XX wieku i od tego czasu przyjął się wśród wielu mieszkańców Azji. Opiera się on na przekonaniu, że niektóre rodzaje makijażu mogą być w pełni usunięte tylko w dwóch etapach: jeden ma na celu rozpuszczenie makijażu, a drugi jego całkowite usunięcie. Jeśli jesteś ciekawa tego typu metody oczyszczania twarzy, ale nie jesteś pewna jak działa i dlaczego jest skuteczna, czytaj dalej!

Zadbaj o siebie

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych aspektów swojej rutyny pielęgnacji skóry i jest to coś, co zwykle robimy codziennie. Ale czym jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Dwuetapowa rutyna pielęgnacyjna składa się z pierwszego etapu, który usuwa makijaż i zanieczyszczenia na powierzchni skóry, oraz drugiego etapu, który pomaga faktycznie oczyścić pory (nie wspominając o przygotowaniu twarzy do dalszych etapów rutyny). Ten rodzaj podwójnego oczyszczania pomaga utrzymać skórę zdrową i wolną od wyprysków. Niektórzy ludzie lubią stosować produkty oczyszczające na bazie olejków jako pierwszy krok do usunięcia makijażu i innych zanieczyszczeń powierzchniowych, ale nie ma reguły mówiącej, że musisz to robić w ten sposób. Jeśli zauważysz, że stosowanie olejku do oczyszczania nie powoduje uczucia suchości lub ściągnięcia skóry, możesz kontynuować jego stosowanie pod warunkiem, że wykonasz drugi krok na noc. Możesz również spróbować użyć delikatnego pieniącego się środka oczyszczającego, który pomoże Ci rozluźnić zanieczyszczenia w porach, tak aby drugi krok mógł się w nie zagłębić. Bez względu na to, jakiego rodzaju środka używasz, istnieje kilka ważnych kroków, które należy wykonać, aby wykonać udany dwuetapowy zabieg oczyszczania twarzy. Zadbaj o siebie z selectiver.pl.